خوش آمديد

اميدان امام
شاخه كار دانش
شرايط تحصيل
رشته كامپيوتر

عكسها با توجه به جنبه هاي زيباشناسي تهيه شده اند و آنها را بخاطر ارزش هندي شان مورد توجه قرار مي دهند و به چند دسته تقسيم مي كنند، از جمله:

رشته اداري
رشته فيلمبرداري
كاورزي
مشاوره
كتابخانه
امور تربيتي
نماز جماعت

  عكسهاي مستند:

تصاويري از يك صحنه واقعي كه به شكلي ثبت مي كند كه بدون هيچ ترديدي مورد قبول مردم قرار مي گيرد و به عنوان سندي ارزشمند امكان تكثير به هزاران نسخه  را دارد و بي ترديد به شكلي وسيع تر در جوامع گوناگون گسترش مي بايند

اردو
بازيهاي نمايشي
فعاليتهاي تابستاني
سرود
چاپ ماهنامه
سرگرميهاي
پروژه ها

 عكسهاي تاريخي:

شاهد امانتداري است كه فرهنگ ، آداب و رسوم سنتها و برجسته ترين لحظه هاي تاريخ را در دل خود محفوظ دارد.

  عكسهاي علمي :

مشاهده و ثبت دقيق بسياري از پديده هاي علمي و مطالعه لحظات بسيار زودگذر در تحقيقات و آزمايشهاي علمي ميسر نشد مگر به كمك عكس.

  عكسهاي خبري :

سرعت عمل دوربين در ثبت رويدادها و وقايع مهم اجتماعي و سياسي و فرهنگي ، هنري و غيره باعث شده كه عكاس خبري با دوربين كوچك خود در كليه صحنه ها حضور يابد. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

  عكسهاي تبليغاتي:

مانند پوسترها و آگهي هاي تبليغاتي ، اعلانها ، بروشور و كاتالوگها، بسته بندي محصولات بسيار مطلوب كشاورزي، صنعتي ،خوراكي و غيره

خود عكاسي شامل : عكسهاي رنگي و سياه و سفيد مي باشد كه هر يك جايگاه خاص خود را دارد و مكان و امكانات ويژه را مي طلبند شامل:

آتليه ، لابراتوار، كارگاه نورپردازي .

دروس تخصصي اين رشته: طراحي، مباني هنرهاي تجسمي، رنگ شناسي، عكاسي رنگ، لابراتوار و آتليه سياه و سفيد، كارگاه نورپردازي، فتوشاپ، كارگاه تصدير و فيلم برداري. پس از ورود به دانشگاه و ادامه تحصيل در رشته عكاسي اين گرايشها در ترمهاي مختلف ارائه مي شود و بصورت تخصصي اجرا ميشوند. هر دانشجو پس از پايان تحصيلات بر اساس شناختي كه از شاخه هاي مختلف عكاسي دارد و بنابر علاقه اي كه به هر كدام از اين گرايشها دارد مي تواند شركت كند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

چگونگي ادامه تحصيل در اين رشته

دانش آموزان فارغ التحصيل كاردانش مي توانند از طريق شركت در آزمون پيوسته علمي كاربردي و يا آزاد اسلامي كه مدرك فوق ديپلم را اخذ كنند و يا اينكه در امتحان تغيير رشته پيش دانشگاهي هنر شركت كرده و پس از قبولي و گذراندن دوره پيش دانشگاهي هنراز طريق آزمون سراسري كه بوسيله آموزش عالي و يا آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي كه هر ساله برگزار مي شود شركت كرده و وارد دانشگاه شوند و ادامه تحصيل دهند، كه رشته عكاسي، فوق ديپلم ، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا دارد كه در ايران فعلا تا مقطع كارشناسي ارشد ميتوانند ادامه دهند.

 

 

 

بازگشت به صفحه اول