ظهور كامپيوتر انقلابي در اجتماع امروزي پديد آورده است كه برخي اهميت آن را به مراتب بيش از انقلاب صنعتي كه در قرن هيجدهم ميلادي در اروپا آغاز گرديد مي دانند.           

خوش آمديد

اميدان امام
شاخه كاردانش
شرايط تحصيل
رشته امور اداري
رشته فيلمبرداري
رشته عكاسي
كارورزي
مشاوره
كتابخانه
امور تربيتي
نماز جماعت
اردو
بازيهاي نمايشي
فعاليتهاي تابستاني
سرود
چاپ ماهنامه
سرگرميها

پروژها 

دانش آموزان ثبت نام شده رشته كامپيوتر سال دوم خود را شروع مي كنندكه شامل دو ترم در يكسال مي باشد، ترم اول از اول مهر ماه تا اوايل دي ماه طول مي كشد كه در دي ماه امتحانات پايان ترم برگزار ميگردد كه در اين ترم دروس ، رايانه كار درجه2 را كه شامل : 12 واحد يعني 6 واحد نظري و 6 واحد عملي است و شامل : مباني كامپيوتر، DOS مقدماتي و پيشرفته ، NC و ويروسهاي كامپيوتري، ويندوز98 (1)  ،97  WORD ،OWER  POINT 97 P ،EXCEL 97 ، زبان تخصصي رايانه (1) مي باشد مي گذرانند. ترم دوم را هم در نيمسال دوم تحصيلي آغاز كرده يعني اول بهمن ماه و تا خرداد ماه سال آينده كه امتحانات پايان ترم هم برگزار ميگردد، ادامه ميدهند. در اين ترم رايانه كار درجه (1) آموزش داده مي شود كه شامل دو نقطه نرم افزار NU  ، الگوريتم و فلوچارت ،  QBASIC  ،ويندوز 98 (2) ، AUTOCAD12  و زبان تخصصي رايانه (2) مس باشد كه شرط قبولي دانش آموزان در ترم اين است كه بايد كليه دروس علمي خود را از 20 نمره حداقل 14 گرفته باشند و دروس نظري خود را از 20 نمره حداقل 10 و بدين ترتيب ترم خود را با موفقيت پاس كرده اند و سال سوم هم بدين ترتيب طي مي كنند ولي با دروس مختلف ديگر.

 دانش آموزان رشته كامپيوتر در سال سوم بنا بر علاقه و توانايي خود ميتوانند گرايش خود را از بين گرايشهاي ثبت شده براي رشته كامپيوتر كاردانش انتخاب كنند كه گرايشهاي ثبت شده شامل:

 شبكه ، بانك اطلاعاتي ، گرافيك، نقشه كشي و متحرك سازي.

دانش آموزان اين رشته بايد در سال سوم كارورزي خود را كه نمره هم به آن تعلق مي گيرد حتما در خارج از مدرسه بگذرانند. دانش آموزان اين رشته پس از گذراندن سال سوم خود با موفقيت مدرك ديپلم كامپيوتر را كسب مي نمايند،كه در صورت علاقه به تحصيل مي توانند با دانش آموزان فني و حرفه اي در آزمون كنكور كارداني پيوسته شركت نموده و در صورت قبولي در اين مقطع تحصيل كنند و همچنين با شركت در آزمون كنكور كارشناسي ناپيوسته ادامه تحصيل دهند.

 

 

بازگشت به صفحه اول