خوش آمديد

به سايت دبيرستان نمونه علامه طباطبائي شهركرد خوش آمديد. اميدوارم كه از اين سايت بازديد نمائيد.

 

 

تاريخچه دبيرستان 

اين دبيرستان در سال 1366 با 105 نفر دانش آموز كار خود را شروع كرد و تا سال 1379 جمعاً 1000 نفر، فارغ التحصيل در رشته هاي علوم تجربي و علوم رياضي ودر نظام هاي آموزشي قديم و جديد داشته است كه تا سال 1376 به علت عدم وجود دبيرستان تيزهوشان و دبيرستان هاي غير انتفاعي بالاترين ميزان قبولي در دانشگاه هارا در سطح استان چهارمحال و بختياري را داشته است. اما از سال 1376 به بعد به علت ايجاد مدارس نام برده و گسترش آنها و جذب بسياري از دانش آموزان مستعد به آن مدارس، ميزان قبولي آن در دانشگاه ها تا حدود زيادي كاهش يافته است.

از طرف ديگر به علت محدوديت دبير در علوم پايه و تراكم ساعات تدريس آنها، به عنوان يك عامل مهم در كاهش قبولي در دانشگاه ها موثر بوده است.

 

 

مشخصات دبيرستان

كل مساحت اين دبيرستان 12000 متر مربع مي باشد كه مساحت زير بناي آن 4500 متر مربع مي باشد. اين دبيرستان داراي 77 اتاق مي باشد كه 12 اتاق آن مختص كلاس هاي درسي مي باشد. اين دبيرستان در حال حاضر داراي 364 نفر دانش آموز در پايه هاي مختلف مي باشد. (سال اول = 93 نفر، سال دوم=97 نفر، سال سوم = 116 نفر و پيش دانشگاهي = 58 نفر) كه تمامي دانش آموزان سال سوم و پيش دانشگاهي در رشته رياضي- فيزيك تحصيل مي كنند و تنها در پايه دوم دبيرستان نيز يك كلاس در رشته تجربي وجود دارد.

 

 

دستاورد هاي دبيرستان

تا خرداد 1378 اين آموزشگاه در المپياد هاي مختلف علمي، هم در استان و هم در كشور، رتبه هايي داشته. همچنين در خرداد 1371 يك رتبه بين المللي در المپياد رياضي داشته است

در چند سال اخير دانش آموزاني در جشنواره خوارزمي داشته كه بعضي از آنها داراي رتبه كشوري (در ساختن رباط) و بعضي دانش آموزان در سطح استاني داراي رتبه بوده اند

در زمينه هاي فرهنگي و هنري نيز همه ساله حداقل در 3-4 مسابقه رتبه هاي اول لستاني و كشوري داشته است

 

 

شماره تلفن و آدرس دبيرستان 

 

                  شماره تلفن دبيرستان: 3335174-381-98

آدرس دبيرستان : شهركرد - خيابان مولوي شرقي 

     

          

 

در مورد اين سايت 

                     اين سايت توسط نيما اميني در مدت 1 هفته ساخته شده است